Встановлена потужність сонячної енергетики Китаю перевищила 100 ГВт

Розвиток сонячної енергетики в Китаї щільно вивчають безліч аналітиків. Тож не дивно, китайський ринок став найбільшим у світі два роки тому, і сьогодні багато в чому визначає глобальні тренди розвитку галузі.

Буквально тиждень тому публікувалися статистичні дані і прогноз незалежної консалтингової компанії AECEA. Сьогодні PV-tech публікує відомості Китайської асоціації фотовольтаїки (China PV Industry Association - CPIA), яка стверджує, що за перше півріччя в Китаї були введені потужності фотоелектричної сонячної енергетики, рівні 24,4 ГВт. Це практично в точності повторює оцінку AECEA.

За даними китайської Асоціації, за підсумками 1 півріччя 2017 р сумарна встановлена ​​потужність сонячних електростанцій Китаю перевищила 100 ГВт і досягла 101,82 ГВт. Це цифра включає в себе 84,39 ГВт електростанцій промислового масштабу (utility-scale) і 14,73 гігават розподіленої сонячної генерації.

Таким чином, Китай став першою країною в світі, яка подолала планку в 100 ГВт, і лідирує на цьому ринку з великим відривом. Стрімкість китайського ривка підтверджує наступний факт: ще в 2015 році перше місце в світовій сонячній енергетиці займала Німеччина, встановлена ​​потужність фотоелектричних електростанцій в якій навіть сьогодні не дотягує до 50 гігават.

Відповідно до 13-м п'ятирічним планом Китаю до 2020 р в країні повинні діяти 105 ГВт сонячних електростанцій. Тобто для досягнення цієї мети не вистачає всього 3 ГВт, які, без сумніву, будуть побудовані вже в поточному кварталі.

Більш того, навіть обговорювана (і спочатку передбачувана) при складанні 13-ого п'ятирічного плану мета розвитку сонячної енергетики в 150 ГВт до 2020 буде перевиконана навіть в рамках консервативного сценарію, як це показано в наступній діаграмі AECEA.

 

CPIA також зазначає, що обсяги виробництва сонячних модулів в Китаї в першому півріччі 2017 досягли 34 ГВт, тобто зросли на 26% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Наведені прогнози поділяються знаходяться в Тайвані незалежним аналітиком Corrine Lin, на яку посилається німецький PV-magazine. На її думку, тільки в другому кварталі поточного року в Піднебесній введено в експлуатацію 18 ГВт сонячних електростанцій, а в цілому в 2017 році сумарні обсяги нових об'єктів перевищать 35 ГВт.

Оцінка: 
0
No votes yet