В ООН придумали, як позбавиться від пробок

На що проходить в ці дні в Нью-Йорку сесії Комісії сталого розвитку ООН були, зокрема, обговорені шляхи вирішення проблеми транспортних пробок у містах. Експерти вважають, що вирішити цю проблему можна, повернувши городян в автобуси і інші види міського транспорту.
Як повідомляє Центр новин ООН, на одному з круглих столів Комісії центральною темою при обговоренні проблем транспорту стали міські пробки, які, у міру зростання темпів урбанізації у світі, ростуть, як сніжний ком.

Учасники круглого столу відзначили, що підвищення рівня доходів у багатьох країнах призводить до того, що люди з велосипедів пересідають на мотоцикли. А з мотоциклів - на автомобілі. Це призводить у містах до неймовірним пробок і забруднення повітря.

Експерти обговорили шляхи вирішення проблеми надмірної завантаженості міст транспортом. Основні пропозиції зводилися до того, що необхідно розвивати ефективні транспортні розв'язки і повертати городян "назад в автобус "або на інші види громадського транспорту.

Учасники дискусії ознайомилися з деякими прикладами кампаній по розвантаження міст. Так, у місті Гуанчжоу (Китай) була раціоналізувати маршрутна мережа, перерозподілено простір вулиць, і багато хто з його жителів були успішно переміщені з автомобілів на швидкісні автобуси.

Як інший приклад було наведено Нью-Йорк, де з 2008 року розпочато кампанія "повернути вулицю" пішоходу, велосипедисту, громадському транспорту.

Оцінка: 
0
No votes yet