У Києві відбувся кліматичний форум «Енергія змін»

У Києві відбувся кліматичний форум «Енергія змін», присвячений енергоефективності та енергозбереженню в Україні. В результаті роботи молодь з 14 міст України створить Точки Тепла для забезпечення комфортної зими співвітчизників.

 

З 2 по 5 жовтня у Києві відбувся кліматичний форум «Енергія змін — 2014», який зібрав 55 екологічних активістів з 14 міст і містечок України для обміну досвідом, отримання нових знань. Основним завданням форуму була розробка спільної всеукраїнської кампанії у царині енергозбереження та енергоефективності. За результатом чотирьох днів форуму учасники окреслили концепцію, робочий план та формат просвітницької кампанії «Точка тепла», перший етап якої буде реалізовано упродовж двох найближчих місяців.

«Учасники форуму вирішили обрати нагальну потребу цього кризового опалювального сезону — правильне утеплення. Якісне утеплення осель і соціальних об’єктів із дотриманням усіх технологій і принципів дозволить українцям економити енергоносії. Відповідальність за це несе кожний, і наше завдання — навчити людей абетки правильного утеплення вже цієї осені», — коментує результати форуму Інна Індутна, заступниця голови Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА).

Кожний день форуму був присвячений окремій темі. У день натхнення українські науковці та експерти зі світовим іменем коментували кліматичні зміни, що прискорюються на планеті внаслідок залежності держав від викопного палива, та роль України у розрішенні світової енергетичної кризи. “Якщо існує держава, яка прямо зараз має працювати над енергоефективністю, над переходом на відновлювану енергетику, то без сумніву це - Україна,” - стверджує Білл МакКіббен, дослідник та автор книжок про глобальні кліматичні зміни, натхненник руху 350 . org.

У день рішень у царині енергоефективності та відновних джерел енергії учасники познайомились практичними інструментами, які можуть допомогти Україні досягнути енергонезалежності. Андрій Зінченко з ініціативи ‪#‎energytorrent‬ ділиться: “Кожна третя біогазова установка в Німеччині побудована фермером власноруч. Але в Україні про це не дуже люблять говорити, адже виробники хочуть спочатку нагрітись самі, а потім гріти нас.”

День знайомства з владою був присвячений взаємодії екологічних активістів і громадських організацій з органами влади на різних рівнях. «Влада — це перш за все люди, які працюють на нас та за наші гроші. Влада — це такі самі люди, як і ми, і вони потребують відповідного ставлення. За наслідками роботи дня з владою є велика надія, що активісти зрозуміли систему роботи органів влади, їх обов’язки та права, можливості тісної та взаємовигідної співпраці. Влада — це не страшне слово, це помічник у добрих справах», — переконаний експерт з енергоефективності Дмитро Сакалюк, «Екоклуб», м.Рівне, співрозробник електронної системи моніторингу витрат енергоресурсів «Енергобаланс».

У день дій учасники працювали над всеукраїнською кампанією “Точка Тепла” та провели соціальну екологічну акцію «Зігрій бабусю!», де креативним перфомансом закликали майбутніх парламентарів і теперішню владу витрачати кошти на якісне утеплення, а не на політичні агітки.” «Марнотратство влади полягає також у тому, що через незадовільний стан житлового фонду і соціальних об’єктів ми маємо величезні втрати тепла. Ситуацію можна покращити навіть встановленням недорогих склопакетів, але встановлення має бути виконане якісно», — стверджує фахівець з енергоефективності, Ілля Єременко, «Екоклуб» м. Рівне.

Дякуємо усім засобам масової інформації,
які долучилися до висвітлення акції за активну соціальну позицію та внесок у подолання енергетичної кризи в Україні!

Особлива подяка: TVI, телеканалу «Київ», 24tv, БТБ, Reuters, УНІАН, Maidan Press Center, segodnya.ua, радіо «ЕРА»

Контактна особа: Ольга Мончак 096-111-25-44, nevertricky @ gmail . com

Про «Енергію змін»
«Енергія змін» — назва кліматичного міжнародного форуму Power Shift в Україні. В нашій країні відбувається втретє. Термін Power Shift може перекладатися як перемикання під напругою або зміна влади. «Енергія змін - 2014» в Україні покликана в жорстких кризових умовах переключити ставлення до енергоресурсів у режим свідомого і відповідального вибору. Цей форум стане сигналом для широкого загалу і політиків, що безпечна енергетика, енергоефективність, пом’якшення наслідків та адаптація до змін клімату є важливими пріоритетами для порядку денного в України. Цього року форум проходить у Києві з 2 по 5 жовтня, участь у ньому взяли 55 активістів з 14 міст України.

Інформація про організаторів:

Українська молодіжна кліматична асоціація (УМКА), (англ. – UYCA) є неурядовою організацією соціально-екологічного спрямування, ключова галузь – зміни клімату, їх попередження та адаптація. Організація заснована з метою створення платформи для взаємодії та розвитку кліматичних активістів. Основні проекти: «Бери і роби» - кампанія практичних екоінтервенцій, щорічний освітньо-практичний форум «Енергія змін» (Power Shift), мережа центрів популяризації ідей і практики сталості, «Стале життя» - практичний експеримент з низьковуглецевого способу життя та ведення домогосподарства в Україні, тренінговий тур з розвитку активістів «Генерація Е».

Партнери:
Фонд імені Гайнріха Бьолля в Україні
В своєму теперішньому вигляді Фонд імені Гайнріха Бьолля існує з 1997 року. Пріоритетним завданням фонду є політична освіта, мета якої – сприяти розвитку демократії, побудові дієвого громадянського суспільства, розширенню участі свідомих громадян в суспільному та політичному житті країни, поглибленню порозуміння між народами. У своїй роботі фонд орієнтується на такі важливі цінності, як екологія, демократія, гендерна рівність, сталий розвиток, гуманізм, солідарність і ненасильство. Представництва фонду ведуть діяльність у 60 країнах світу.

Мала Академія Наук України

Виражаємо подяку нашим друзям і помічникам:
ГО «Екоклуб», м. Рівне
Морква-Клубу
Національному екологічному центру України
Екоклубу «Зелена Хвиля»
Хостелу “DreamHouse”

Оцінка: 
0
No votes yet