Старі мобільні телефони рятують тропічні ліси

Тофер Уайт (Topher White) має намір зупинити глобальне винищення лісу за допомогою простого, але оригінального пристрою на основі старих мобільних телефонів. Вирубка лісу є причиною викидів парникових газів, що посилюють кліматичні зміни. Уайт наголошує, що це складає від 17 до 18 відсотків світового показника за рік. Це більше, ніж спричиняють викиди парникових газів будь-які види транспорту, разом узяті.


 

На 50-90 % лісозаготівля в дощових лісах по всьому світу є незаконною. Уайт зазначає, що для людей важко розрізнити звуки бензопили та інші звуки, пов’язані з цією діяльністю. Причиною є те, що повітря вже наповнене какофонією природи.
Тож, Уайт оснастив мобільний телефон сонячною батареєю, щоб він залишався зарядженим, прикріпив додатковий мікрофон та помістив пристрій високо на дереві для прослуховування. Відтіля пристрій може вловлювати звуки бензопили на відстані до 1 кілометра. Вірите ви тому чи ні, але часто сигнал мобільного телефону не такий вже й поганий у тропічному лісі. «Коли ти високо, у кроні дерева, – пояснює Уайт, – ти можеш вловити сигнал з доволі великої відстані».


Не завжди можливо мати людей, що будуть слідкувати за пристроєм, тому 2015 Emerging Explorer додав те, що називається традиційним аналізом даних. Почали використовувати комп’ютери для виявлення звуків бензопили поміж інших звуків у лісі. Таким чином, пристрій Уайта взмозі автоматично виокремити нелегальну заготівлю лісу та відіслати текстовий сигнал тривоги органам влади, які можуть зупинити незаконну діяльність. Тож відпадає потреба у людському спостереженні.
На другий день тестування ідеї в Суматрі, що в Індонезії, Уайт разом з рейнджерами вловили в лісі звук бензопили. Вони відправилися до місця злочину, затримали незаконних лісорубів та відмовили їх від подібних дій у майбутньому. З того часу Уайт використовував свої пристрої в Камеруні, Еквадорі та Бразилії.
Чутка про його детектори поширилася, і зацікавленість настільки висока, що Уайт щосили намагається виготовити достатньо пристроїв, щоб вдовольнити запити більше ніж 20 країн. Інтереси виходять за межі нелегальної заготівлі лісу. «Ми вже отримали багато запитів на відстеження стрілянини у містах», – говорить Уайт. National Geographic підтримує спробу використовувати пристрій в океанах для відстеження човнів, що промишляють незаконною рибною ловлею.

Оцінка: 
0
No votes yet