Сталий розвиток гідроенергетики представляє альтернативу видобутку нафти: ГЕС Вірунга (Демократична Республіка Конго)

Розпочато вже другий гідроелектричний проект на річці, що протікає через Вірунзький національний парк на сході Демократичної Республіки Конго.
Після запуску, ГЕС буде виробляти 12,5 МВт чистої енергії для громад, що живуть довкола парку, збільшуючи більш, ніж вдвічі теперішню гідроелектричну потужність. Також, очікується, що об’єкт буде забезпечувати чистою питною водою понад мільйон місцевих мешканців.
Проект заснував американський філантроп Говард Баффет (Howard G. Buffett), вклавши в нього 19,7 мільйонів доларів США.

Згідно із заявою Фонду Баффета, «надходження електроенергії сприятиме розвитку сільськогосподарської галузі, а також підтримає галузь туризму, тим самим збільшивши зайнятість у сільських місцевостях та виручку фермерів в одному з найбідніших куточків на землі. Продаж електроенергії буде забезпечувати охоронну діяльність парку протягом наступних 75-100 років, таким чином зберігаючи недоторканні ділянки природи, що належать до Всесвітньої спадщини, та домівку для багатьох унікальних видів, включаючи гірських горил, які перебувають під загрозою зникнення».
В результаті аналізу, зробленого на кошти WWF, виявилося, що ГЕС, яка живиться водами Віргунського національного парку, потенційно може продукувати 10 мільйонів доларів США на рік, а це у свою чергу може посприяти створенню 10 тисяч нових робочих місць.
Сталий розвиток гідроенергетики, рибного господарства  та екотуризму на території Світової спадщини представляє альтернативу видобутку нафти, поклади якої зараз освоюються британськими компаніями. Soco International PLC планує інвазивну розвідувальну діяльність на Віргунському озері Едвард, яке забезпечує рибою та питною водою 50 тисяч людей.
Soco продовжує свою діяльність в парку, незважаючи на спротив місцевих громад, місцевого уряду та Комітету зі Світової спадщини ЮНЕСКО. Всесвітній фонд природи у жовтні подав скаргу на діяльність компанії, викриваючи порушення прав людини та екологічних умов, що задекларовані в Керівних принципах ОЕСР для багатонаціональних підприємств.
Вже більше 500 тисяч людей приєдналися до вимоги, щоб Soco припинила свою діяльність у Вірунзі.
Переклад: АВЕ «Альтернатива»

Джерело

Оцінка: 
0
No votes yet