SOS! р. СОБ потребує нашої допомоги!

Наша річка навіть не воняє, вона Смердить у прямому смислі. Насичений запах смороду та густа брудна піна на мосту. див.фото

У  Вінницькій області м. Іллінці трапилось екологічне лихо, про яке ніхто не знає і мало хто говорить, пов’язане з місцевою річкою Соб.

На відкритих ділянках річки, конкретно на мосту, територія місцевої греблі, відчувається різкий запах, який нагадує каналізацію, та вода вкрита брудною піною. Явище триває протягом тижня. Говорячи що запах схожий на каналізацію, ми не перебільшуємо – після двох вдихів цього повітря нудить і хочеться блювати. По словам місцевих жителів, загинула велика кількість риби, та інших тварин проживаючих у річці. Рибалки вже тиждень не появляються на риболовлі, хоча перед цим лід був в прямому смислі вкритий людом,бо клювало як ніколи. Зараз продовбавши лунку відчувається той самий різкий запах, та спливає риба.

По обидва боки р.“СОБ”  проживає багато людей, і повстає питання як це відобрази на питні воді, Криниці э на кожному подвір"ї, який ризик забрудненя питної води ? Населення ніхто не інформує, а річка перетворилась на розсадник бактерій та хвороб.

Чутки йдуть про те що катастрофа спричинена заводом, який стоїть вище по річці, в смт. Липовець, це не перевірено і хто знає напевно що трапилось ? Є і інші версії, але  чого чекати НАМ, мешканцям міста? Як рятувати річку ? І що нам загрожує ?
Наша річка тече далі і впадає в Південній Буг, після нашого міста далі по течії знаходяться багато малих і великих міст: с. Паріївка, с. Сорока, с. Кальник, смт. Дашів, м. Гайсин, далі Південній Буг. та Чорне море...  Чого кекати їм ?
Маємо надію, що надана інформація буде почутою і не зостанеться поза увагою.

Багато хто говорить що в річку була злита якась кислота з заводу, ніхто напевне не скаже вам чим це було спричинено, говорять що вище по річці є завод власником якого є великі люди, одні говорять що завод належить відомому депутатові інші говорять що належить міністрові, але і у самому м. Іллінці неподалік річки стоїть великий цукровий завод. дехто припускає його причетність до створеної проблеми, це все неперевірена інформація, я вважаю що потрібне розслідування у цій справі, щоб напевне визначити причину і наслідки. Простим людям це не по кишені, тай займатись мають цим фахівці…

Хто проживає у місті більше цікавить як буде далі, тому що сморід розповсюджується і весна не за горами під дією тепла брудна вода перетворюється у розсадник бактерій і хвороб.
Вже пройшло близько тижня як смердить річка, попереджень ніяких від влади міста не було. вони надіються що річка протече і все буде добре, але той факт що у річці вже з 5 років на пляжу висить попередження що купатись заборонено, а тепер ще ці викиди , і що буде далі остається тільки гадати.
Якщо розвинеться епідемія і буде виявлено забруднення питної води. то масштаби цього лиха буде важко уявити, 10 000 мешканців під загрозою.

Нас вбиває байдужість до цього питання, про Екологію говорять всі, і всі знають що ВОДА це життя на нашій планеті і ми тісно пов'язані з нею, якщо її не буде, той нам недовго о станеться панувати у своєму безглуздому пануванні. Ми вивчаємо зірки, Сонце бачимо у 3D, плануємо відправити людину на Марс. Говоримо про те що ми - людина розумна, і ми вища ступінь Еволюції.
Наші вчинки говорять про інше, наша байдужість приведе нас до того що не зостанеться нічого, В Абудабі зробили Рай у пустелі, А ми перетворюємо свій край у пустелю.

Все пов'язане у нашому світі, сьогодні забруднили річку а весною наслідки можуть вбити все, флору і фауну навкруги.
Як каже голова міста - протече, а як не протече? сьогодні померла риба , а завтра виникне епідемія і начнуть вмирати люди? ДЕ та межа:? і що повинно статись щоб ми звернули увагу на існуючу проблему, і не допустили її розвитку ?

Люди які проживають у нашому місті Мають право знати правду.
Бути обізнаними в ситуації що відбулась, отримати відповіді на свої питання.
Попереджені значить - Захищені
Захистіть нас Будласочка.

 

 

 

Автор: Олександр Прокопенко, Іллінці

Оцінка: 
0
No votes yet