Сонячний колектор з пивних банок

Це неймовірно простий і недорогий сонячний колектор для додаткового опалення будинку, який нагріває повітря безпосередньо. Найцікавіше, що сонячна панель майже повністю виконана з порожніх алюмінієвих банок! Корпус для сонячного колектора виконаний з дерева (фанера 15 мм), а його передня панель з оргскла / полікарбонату (ви можете також використовувати звичайне скло), товщиною 3 мм. На задній частині корпусу встановлена скловата або пінопласт (20мм) в якості ізоляції. Геліоприймач зроблений з порожніх банок з-під пива або інших напоїв, які пофарбовані матовою чорною фарбою, стійкої до високих температур. Верхня частина (кришка) банки спеціально розроблена для забезпечення більшої ефективності теплообміну між повітрям і поверхнею банки. (Прохання дотримуватися технології!).

Коли сонячно, незалежно від температури зовнішнього повітря повітря нагрівається в банках дуже швидко. Вентилятор повертає повітря назад з підігрівом повітря і в кімнаті тепло. Для початку ми зібрали порожні банки, з яких ми складемо панелі сонячних батарей. Треба мити банки відразу, як тільки вони починають поширювати запахи. Увага! Банки, як правило, зроблені з алюмінію, але є також деякі із заліза. Банки можуть бути перевірені за допомогою магніту.

 

 

У днищі кожної баночки вставляється пробійник (або цвях) і робляться акуратні отвори, хоча можна і просвердлити дрилем. Потім вставляється супорт і спотворюється відповідно з малюнком (Малюнок 1, 2 і 3). Замість цього, Ви можете використовувати спеціальні інструменти або великі хрестові викрутки.
Верхня частина банки ріжеться ножицями і згинається так, щоб вийшов «плавник». Його місія полягає у сприянні турбулентному потоку повітря, щоб зібрати якомога більше тепла від нагрітої стінки банки. (Прохання дотримуватися технологію!) Все це необхідно зробити до склеювання банок.

Видаліть жир і бруд з поверхні банки. Будь-яке синтетичне засіб знежирення буде служити досить добре для цієї мети. Знежирення виконувати тільки на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Стрічка клею або силікону на банці стійка до високих температур, принаймні до 200 ° C. Є також продукти для склеювання, які можуть витримати до 280 ° C або 300 ° C. Денце банки і верх - ідеально підходять один до одного, акуратно нанесіть клей. Детально розріз склеєних банок можна побачити на малюнку 4, а серія показана на малюнку 5.

Щоб не промахнутися з вертикаллю-горизонталлю, краще заздалегідь зробити шаблон з двох дощок, збитих цвяхами під кутом 90 градусів. Шаблон (малюнок 6), буде надавати підтримку під час сушіння банок з метою одержання прямої труби - сонячного тунелю. На малюнках 7, 8 і 9 показують процес склеювання і з'єднання. Серія склеєних банок утворює сонячні трубки. На малюнку 10 показано, що труба повинна бути зафіксована, поки клей повністю висохне.

Коробки впускний і випускний частини зроблені з дерева, або алюмінію товщиною 1 мм (рис. 11 і 12); зазори в краях закриваються клейкою стрічкою або термостійким силіконом. Круглі отвори за розміром банок виконані спеціальною насадкою на дриль, або буром. Перфоровані частині можна побачити на малюнках 12 і 13, перший ряд банок приклеєний до кришки всмоктуючого вікна. Подивитися, на що це схоже, коли всі частини зібрані та підготовлені для фарбування колектора, - можна на малюнку 13. Клей сохне дуже повільно. Не забудьте дати йому висохнути протягом принаймні 24 годин.

Корпус геліопріемніков зроблений з дерева (рис. 14). Задня частина коробки сонячного колектора - з фанери. З метою подальшого зміцнення структури, ви можете зробити внутрішню стінку. Між розділами застосовується ізоляція - зі скловолокна або пінопласту. Все це закривається кришкою з тонкої фанери. Установку термоізоляції можна побачити на малюнку 15. Зверніть особливу увагу на ізоляцію навколо отвору для входу і виходу повітря в сонячному колекторі.
Далі слід встановити «вуха» (малюнок 16) - кріплення, за допомогою якого Колектор кріпиться до стіни, і захистити деревину захисною фарбою. Потім порожню коробку необхідно розмістити на стіні і намітити місце, де буде отвір для входу гарячого повітря і виходу холодного. У пробиті в стіні отвори вставляється труба з підручного матеріалу.

В кінці роботи геліопріемніков забарвлюється в чорний колір, і поміщаються в шафу. Зверху покривається оргстеклом, ретельно підігнаним до рами. Полікарбонат / Оргскло повинен бути (бажано) злегка опуклий, щоб отримати більшу міцність. Встановлений геліопріемніков без плексигласу показаний на малюнку 18. Повністю зібраний сонячний колектор показаний на малюнку 19 і, нарешті, встановлений Сонячний колектор можна побачити на малюнку 20.
Подивіться на YouTube, як він працює, і як зробити сонячний колектор. На відео випробування показані в ясний день. Після перших 20 хвилин роботи Колектора повітря нагрівається до 50 градусів Цельсія. Якщо ви турбуєтеся про те, як сонячні панелі працюють в похмуру погоду, взимку, Вам безумовно, буде цікаво наше відео, яке показує це.
Важливе зауваження: Ця конструкція не може накопичувати теплову енергію, яку вона виробляє. Якщо вночі прохолодно, то Колектор краще закрити, інакше будинок буде остигати. Це може бути вирішено простим способом - шляхом установки клапана або засувки, що дозволить зменшити втрати тепла.

Диференційний термостат управляє роботою вентилятора і включається / вимикається. Цей термостат можна купити в магазинах електронних компонентів. Пристрій має два датчика. Один встановлений у верхній отвір для теплого повітря, інший - всередині нижнього каналу прохолодного повітря Колектора. Якщо Ви грамотно встановили поріг температури, сонячний колектор може виробляти в середньому близько 1-2 кВт енергії для опалення. Це в основному залежить від того, який сонячний день.

Генеральна репетиція сонячних колекторів було зроблено у дворі перед установкою системи на дому. Це був сонячний (див. Відео) зимовий день, хмар немає. В якості вентилятора був використаний невеликий кулер, витягнутих з несправного блоку живлення до комп'ютера. Після 10 хвилин сонячного світла від сонячних колекторів температура повітря досягала 70 ° C!

Після завершення установки колекторів на стіні будинку, коли температура навколишнього повітря від -3 ° C, від сонячного колектора виходило 3 м3 / хв (3 кубічних метрів на хвилину) нагрітого повітря. Температура нагрітого повітря піднялася до +72 ° C. Температура вимірювалася за допомогою цифрового термометра. Для розрахунку потужності Колектора сонячної теплової енергії, ми взяли повітряний потік, а середня температура повітря - на вихід з блоку. Розрахункова потужність, яку дав сонячний Колектор, становила приблизно 1950 Вт (ват)!

Висновок: Враховуючи, що результати цілком задовільні, можна зробити висновок, що ці саморобні сонячні панелі, безумовно, варто виготовляти. Колектор, принаймні, може бути використані для додаткового простору, в якому ви проживаєте, і ваше завдання полягає в розробці і розумінні, яка економія може бути досягнута.

джерело: Здійснення рішень і фотографій - Младен (винахідник). Текст, зображення, веб-дизайн, SEO від доктора Драшко (Доктор), - Республіка Сербія.

Фотографії (розташовані відповідно до нумерціей в тексті)

 

Оцінка: 
0
No votes yet