Під Києвом прорвало Бортницьку станцію аерації

На території Бортницької станції аерації на самопливному Лівобережному колекторі діаметром 3 м стався провал розмірами 10 на 10 м та глибиною 8 м.
Надзвичайна подія сталася о 00.30 ночі 17 січня поряд з насосною станцією першого підйому, повідомляє прес-служба водоканалу.

Для здійснення першочергових заходів по ліквідації аварії стічні води переведено з Новодарницького на Позняківський колектор.

Для локалізації провалу задіяні аварійні бригади, на місці також працює електротехнічна лабораторія "Київводоканалу" для з’ясування способів усунення аварії та необхідних для цього ресурсів.

У водоканалі наголошують, що неодноразово інформували про катастрофічну ситуацію, пов’язану зі зношеністю каналізаційної системи, та необхідністю модернізації, особливо щодо єдиної на все місто Київ очисної станції – Бортницької станції аерації.

За даними МНС у Київській області, розмивання ґрунту і провал спричинило витікання нечистот. Однак забруднення навколишнього середовища немає.

"Станція працює в звичайному режимі. Проводяться ремонтні роботи", выдзначили в МНС.

Українська правда. Київ

На Лівобережному колекторі Бортницької станції аерації утворився провал діаметром 10 на 10 метрів та глибиною 8 метрів. Аварія сталася сьогодні пів на першу ночі, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу АК «Київводоканал».

Для ліквідації наслідків надзвичайної події довелося змінити напрямок руху стічних вод.

На місці аварії працюють бригади фахівців з каналізаційного господарства та електротехніки, а контролює роботу оперативно створений штаб на чолі з головою «Київводоканалу» Валерієм Ченчевим.

Раніше повідомлялося, про зношеність та необхідність модернізації каналізаційної системи Києва, зокрема й Бортницької станції аерації, яка залишається єдиним на все місто комплексом інженерних споруд та обладнання, що призначені для повного біологічного очищення стічних вод столиці. Щоправда, станція працює вже півстоліття й давно не справляється зі своїми завданнями. Більше того, вона ще й смердить на пів-Києва: сполуки з сірководнем, які виділяються під час очищення вод, потрапляють у місто – на Окороки та Позняки. Водночас влада вже обіцяє реконструювати Бортницьку станцію аерації за 500 мільйонів євро.

Київський форум

Оцінка: 
0
No votes yet