Паспортизація об’єктів підвищеної небезпеки

Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України за дорученням Національної академії наук України виконує роботу "Паспортизація техногенних об’єктів підвищеної небезпеки" в рамках наукового проекту "Підвищення надійності та подовження ресурсу мостів, будівельних, промислових і транспортних систем" програми "Проблеми ресурсу і безпеки експлуатації конструкцій, споруд та машин" ("Ресурс"), за результатами якої буде створено галузеву базу даних про об’єкти підвищеної небезпеки, що знаходяться  в підпорядкуванні  НАН України. Створення цієї бази проводиться відповідно Постанов Кабінету Міністрів України  від 11 липня 2002 р., №956  ”Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки” та від 29 серпня 2002 р., №1288  “Про затвердження Положення про Державний реєстр потенційно небезпечних об’єктів” ( із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №313   (313-2004-п ) від 11.03.2004 ) та наказів МНС України від 18 грудня 2000 р., № 338 ”Про затвердження Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об’єктів” та від 16.08.2005р., №140 "Про внесення змін до наказу МНС України від 18.12.2000р. №338".
Зазначені  нормативні документи поширюються на будь-які суб’єкти господарської діяльності, у власності або користуванні яких є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, а також на всіх суб’єктів господарської діяльності, які мають намір розпочати будівництво об’єктів підвищеної небезпеки (сюди ж відносяться питання створення нових технологічних процесів або нових небезпечних речовин).
Об’єкт господарської діяльності, який містить у своєму складі кілька джерел небезпеки, розташованих за однією адресою, реєструється як один небезпечний об’єкт.
Об’єкт господарської діяльності, який містить у своєму складі декілька джерел небезпеки, розташованих за різними адресами, реєструється як декілька окремих небезпечних об’єктів відповідно до адрес місцезнаходження джерел небезпеки.
Для об’єктів підвищеної небезпеки на основі дослідження суб’єктом господарської діяльності ступеня небезпеки та оцінки рівня ризику виникнення аварій (далі – рівня ризику), складається декларація безпеки.
Основні паспортні дані подаються до Президії НАН України з грифом „для службового користування”. Відомості про об’єкти підвищеної небезпеки, які є державною або комерційною таємницею, подаються суб’єктом господарської діяльності з урахуванням вимог відповідних нормативно-правових актів.

Бабинець В.А., Волошин С.М., Сліпченко Б.В., Ревенкова О.К. (Україна, Київ)

Паспортизація об’єктів підвищеної небезпеки
МНПК “Перший Всеукраїнський з’їзд екологів”,  4-7 жовтня, 2006 р. 
Вінницький національний технічний університет
Секція 1 “Техногенно-екологічна безпека України і прогнозування ризиків. Переробка та утилізація промислових і побутових відходів”.
Скачати в форматі pdf: 
Оцінка: 
0
No votes yet