ООН: Міжнародні переговори з кліматичних проблемах зайшли в безвихідь

tiz_004_misto.gif
Міжнародні переговори по кліматичних проблемах на вищому рівні зайшли в безвихідь при спробі знайти спосіб скоротити кількість газів, що викидаюся, провокуючи парниковий ефект, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

 
Одна з провідних офіційних осіб ООН з проблем клімату в ході переговорів, що проходили 25 вересня, заявила, що всі ключові питання обговорення "чесно кажучи, зайшли в безвихідь", і офіційні тексти виступів на переговорах потонули в національних інтересах.

Глава кліматичної організації ООН Кристиана Фігейрас заявила, що деякі уряди намагаються "наново збудувати відчуття довіри в переговорному процесі і довести переговори до рівня комітету".

Міністр закордонних справ Мексики Патрісия Еспіноза, майбутній голова саміту в Канкуні, заявила 45 міністрам, що беруть участь в зустрічі, а також іншим високопоставленим парламентерам, що будь-яка угода вимагає "ретельного управління на вищих рівнях урядів".

Відзначимо, до головного міжнародного кліматичного форуму залишилися менш ніж три місяці.

Нагадаємо, 31 березня 2010 р. більше 110 країн, включаючи найбільших виробників парникових газів, таких як Китай і США, схвалили спільну декларацію, прийняту на кліматичній конференції ООН в Копенгагені в грудні 2009 р. Копенгагенську угоду по клімату разом із Китаєм та США схвалили також Європейський союз, Росія, Індія та Японія.

Раніше, 19 грудня 2009 р. учасники конференції з питань клімату в Копенгагені досягли угоди щодо спільної декларації, яка, однак, носить лише рекомендаційний характер. У декларації країнам пропонується скоротити викиди парникових газів для утримання підвищення температури на планеті в межах двох градусів. Крім того, декларація передбачає, що розвинені країни будуть виділяти країнам, що розвиваються близько 10 млрд дол. на рік в 2010-2012 рр. для протистояння зміні клімату.

Копенгагенської угоди не схвалює більшість країн, що входять в ОПЕК, через побоювання скорочення прибутку від експорту нафти, що може статися, якщо весь світ перейде на використання поновлюваних джерел енергії. Деякі маленькі острівні держави також не підтримують декларацію, тому що побоюються підвищення рівня світового океану.

Раніше, коментуючи підсумки самміту, екологи заявили, що конференція, покликана врятувати світ від глобального потепління на ділі обертається лише політичними суперечками і відсутністю ефективної підсумкової угоди.

Оцінка: 
0
No votes yet