Новий лідер європейського сонячного фотовольтаїчного ринку

Завдяки швидкому зростанню кількості масштабних наземних сонячних установок, Великобританія має всі шанси стати найбільшим фотовольтаїчним ринком в Європі в 2014 році.

З більш ніж 120 комунальними сонячними фотовольтаїчними проектами, які отримують підтвердження – і багато з яких планується завершити упродовж наступних 12 місяців - відповідно до нового звіту NPD Solarbuzz, до кінця квітня установка більше 325 сонячних фотоелектричних проектів класу мегават вже була завершена. Більше 60 різних енергооб'єктів мають встановлену потужність понад 10 МВт.

Ще 444 масштабні наземні сонячні фотоелектричні установки знаходяться в даний час у Великобританії на різних стадіях планування.

Пояснюючи рушійні сили сонячного сектора Великобританії, Фінлі Колвілл, віце-президент NPD Solarbuzz, вказує на ряд змін в політиці, зазначаючи: «Протягом останніх шести місяців Департамент енергетики та зміни клімату підготував «Дорожню карту сонячної фотоелектричної енергетики» Сполученого Королівства та «Сонячну фотоелектричну стратегію», які підтвердили прагнення досягти 20 ГВт сукупної потужності до 2020 року. Досягнення такої довгострокової мети стане можливим завдяки залученню наземних установок і установок на дахах, в той же час головний внесок в 2014 році, як очікується, здійснять сонячні фотоелектричні установки понад 10 МВт».

Також Колвілл стверджує, що впровадження великих сонячних установок уже стало у Великобританії привабливим в довгостроковій перспективі.

Але він також зазначає: «Є, безсумнівно, ряд невизначеностей. Багато хто очікує, що буде якась рефлекторна реакція, щоб спробувати приборкати розгортання великомасштабних сонячних проектів. Ми знаємо, що уряд зараз трохи стурбований тим, як багато всього відбулося в останні чотири місяці і що рівень розгортання значно вище, ніж вони очікували».

Проте, на найближче майбутнє Фінлі Колвілл зберігає оптимізм, кажучи: «Враховуючи те, що Великобританія, за прогнозами, буде найбільшим сонячним фотовольтаїчним ринком в Європі в 2014 році, глобальні постачальники комплектуючих і проектувальники повинні швидко зрозуміти динаміку сонячної фотоелектричної галузі. Кооперація з вдалими партнерами і вибір найбільш привабливих фотовольтаїчних проектів в кінцевому рахунку визначить лідерів і відстаючих упродовж наступних 12 місяців».

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами renewableenergyworld . com

Оцінка: 
0
No votes yet