Незабаром найбільша в світі підводна приливна станція зможе забезпечувати енергією третину Шотландії

Протока Пентленд, що розмежовує материкову Шотландію і Оркнейські острови, характеризується потужними приливами, які можуть досягати до 18 миль на годину та можуть бути використані як невичерпні джерела енергії. Компанія MeyGen використовує переваги відновлюваної енергетики, встановивши найбільшу в світі приливну електростанцію, і якщо все піде за планом, підводні вітряки, в кінці кінців, зможуть забезпечити енергією третину Шотландії. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива».

Щоденні приливи в протоці Пентленд становлять близько 11 миль на годину, що ідеально підходить для приливної електростанції, але в той же час подібна приливна активність ускладнює установку масивних турбін. Тим не менш, очікується, що нова електростанція вироблятиме 398 мегават електроенергії щорічно. Таким чином, вона стане найбільшою приливною електростанцією, залишивши позаду південнокорейську Sihwa Lake, яка генерує 254 мегават на рік.
План будівництва станції передбачає опускання 61 турбіни на дно моря, де кожна буде підвішена на спеціальних кріпленнях. Кожна турбіна має поворотні лопаті, як у вітряка, так що для морських мешканців і заблукалих дайверів станція буде виглядати як гігантський підводний вітропарк. Хоча подібна технологія для виробництва енергії використовується вже не вперше - одна така установка, окрім інших, розташована у Нью-Йорку - вперше хтось спробував зробити це в такому масштабі. Якщо дана установка буде успішно функціонувати, вона може стати прототипом для інших подібних проектів.
АВЕ «Альтернатива» за матеріалами inhabitat . com

Оцінка: 
0
No votes yet