м.Здолбунів за енергоощадливі технології

11 березня в актовому залі Здолбунівської міської ради відбулась презентація екологічного проекту ”Енергоощадливе вуличне освітлення м.Здолбунів” , яку провели активісти громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН». Проект відбудеться за підтримки ПМГ Глобального Екологічного Фонду програми розвитку ООН.
       Метою проекту є впровадження енергозберігаючих технологій в міську систему освітлення для заощадження електроенергії та зменшення використання ресурсів, а також підвищення обізнаності громадян про переваги енергозберігаючих технологій. На заході були присутні представники міської влади, керівники організацій, працівники установ, викладачі шкіл, учні та мешканці нашого міста. Були запрошені представники ЗМІ: кореспонденти телеканалу РТБ, газети ”7 днів ”, «Нове життя».Зустріч розпочав керівник проекту Микола Орлов. Він розповів про суть, мету та завдання проекту. Одним із пріоритетів проекту є ефективне використання енергоресурсів, що є важливим питанням сьогодення. Завданням є забезпечення якісного та економного освітлення вулиць нашого міста. Економічний та естетичний результат буде досягнено за рахунок заміни ртутних ламп на натрієві енергозберігаючі лампи. Він буде реалізований в декілька етапів: громадські слухання, семінари, встановлення енергоефективного вуличного освітлення і завершальна оцінка економічного, екологічного та естетичного ефекту.
       Презентацію продовжив менеджер проекту Анатолій Бойко. Присутнім було роз’яснено переваги енергозберігаючих технологій. Продемонстровано теперішній стан освітлювальних ламп, що знаходяться по вулицях Незалежності та Шкільній та той, що очікується після демонтажу старих освітлювальних систем.
       Проект передбачає наради з експертами по енергозбереженню, семінари — практикуми серед школярів, встановлення енергоефективного вуличного освітлення, і підведення підсумків, а саме — дослідження економії електроенергії в порівнянні данних споживання електроенергії до встановлення енергозберігаючих освітлювальних систем та після. Результати проведеної роботи будуть доведені через ЗМІ .
       Інженер по благоустрою Здолбунівської міської ради Ірина Сирота наголосила нашим школярам про бережливе ставлення усього що їх оточує. «Ї коли ваш товариш, захоче розбити ліхтар, зупиніть його!! Бо хто ж як не ми з вами будемо берегти наше місто» — зазначила вона. На запитання від присутніх дали свої кваліфіковані відповіді експерт із освітлення Б.Гайдук, менеджери проекту.
 

 
       Наприкінці зустрічі, представник ЗЕОНу, Анна Поліщук оголосила старт першого туру екологічної вікторини. Вона буде складатись з 8 турів, переможець отримає трьохденну путівку в Карпати на травневі свята. А призери отримають заохочувальні призи від АЦРМ «ЗЕОН». За це варто позмагатись!! Ті хто прийшов на зустріч, мали змогу отримати перше завдання туру. Дмитро Кравець— директор турагенції «Казкова Подорож», розповів про екологічно- чистий куточок нашої країни, куди за умовою потрапить наш переможець!
       Презентація завершилась дружнім голосуванням за заклик зробити наше місто справді енергоефективним, а наших громадян обізнаними як можна економлячи власні кошти допомогти і собі і довкіллю.
Оцінка: 
0
No votes yet