Миколаївський глиноземний завод відвідав міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник

Міністр ознайомився з технологією виробництва глинозему, особливу увагу приділивши питань запобігання викидів в атмосферу червоного шламу зі шламосховищ підприємства.

 

- У рамках оглядової екскурсії ми розповіли міністру про екологічні заходи, які проводяться для зменшення забруднення навколишнього середовища, продемонстрували весь виробничий цикл - від вивантаження бокситів в порту до відправки готової продукції на підприємства компанії РУСАЛ. Щоб переконати міністра в тому, що МГЗ постійно тримає під контролем такий напрямок як зниження пилення червоного шламу, ми вирушили на другий шламполе. Тут він зміг особисто переконатися, що підприємство доклало чимало коштів і зусиль для запобігання можливого пилення шламу, що ми забезпечуємо належний контроль за безпечною експлуатацією шламосховищ, - сказав гендиректор МГЗ Дмитро Мирний.

Андрію Мохнику продемонстрували систему оперативного реагування, всю техніку для мінімізації зон пилення, яку завод придбав за останні три роки. Побачив міністр і досвідчений ділянку, де проводяться випробування спринклерної системи пилоподавлення, яка дозволяє охопити 100% поверхні шламполя водним зрошенням.

- Враження від виробництва, яке працює, - позитивне, бо відчувається, що створюється щось корисне. Що стосується другого шламосховища, судячи з побаченого, роботи проводяться належним чином. Навіть при такому сильному вітрі ми не побачили пилення, що було б логічно для шламосховища, тому що існує система його пилоподавлення за рахунок води, стаціонарних і мобільних установок, - прокоментував побачене на заводі міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник.

Оцінка: 
0
No votes yet