Екологічні загрози на Донбасі

Детальніше в інтерв’ю голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко на тему екологічних загроз на Донбасі.
Донбас є регіоном з критичним станом навколишнього природного середовища. Екологічні проблеми накопичувались в регіоні на протязі тривалого часу, а негативні зміни, що сталися в навколишньому природному середовищі на значній території регіону, наближаються до незворотних.
Воєнні дії на Сході України призводять до порушення екологічної системи цілого регіону. Сотні гектарів цінних природних територій знищено внаслідок бомбардувань, постраждали унікальні ділянки степу та бори сосни крейдяної. Забруднено ґрунти й водні об’єкти. Серйозним наслідком ведення бойових дій є небезпека знищення промислових об’єктів, яких є досить багато в Донецькій та Луганській областях. Пошкодження будь-якого з них може призвести до вибухів, руйнування складів і сховищ токсичних або сильнодіючих отруйних речовин та інших катастрофічних наслідків. Фільтрувальна станція підприємства «Вода Донбасу» знаходиться в зоні обстрілів. Вона обстрілюється періодично.
Ще одним дуже важливим об’єктом є аміакопровід Тольятті – Горлівка – Одеса. Ймовірна аварія на аміакопроводі може обернутися страшною трагедією. Всім екологам відома Бхопальська трагедія, яка сталася в 1984 році в Індії, коли загинули 18 тисяч людей від аварії на підприємстві, яке виробляло подібний до аміаку матеріал.

Оцінка: 
0
No votes yet