BP шукає інвестора для захисту від поглинання

Выставка ЕКОТЕХБританська BP почала пошук стратегічного інвестора, щоб зберегти свою незалежність під загрозою спроб можливого поглинання. Таку інформацію розповсюдило агентство Reuters з посиланням на британські ЗМІ.
 

BP уже витратила на ліквідацію наслідків розливу нафти в Мексиканській затоці близько 2 млрд дол.
Фото: Офіційний сат BP
За даними однієї з британських газет, фінансові експерти компанії намагаються зацікавити конкуруючі нафтові групи і суверенні фонди пакетом акцій BP розміром 5-10% за ціною до 6 млрд фунтів стерлінгів (9,1 млрд дол.).
 
Претендентами на пакет акцій називаються нафтові гіганти ExxonMobil, Total і Royal Dutch Shell.
 
Ще одна газета, що випускається в Абу-Дабі, посилаючись на обізнані джерела, пише, що в долі BP можуть взяти участь близькосхідні інвестори шляхом покупки ключових активів BP. Компанія втратила більше половини своєї ринкової вартості з 20 квітня ц.р., коли почався витік нафти в Мексиканській затоці. За твердженням газети, пропозиції з регіону вже поступили радникам BP в Лондоні.
 
До теперішнього моменту BP витратила на ліквідацію наслідків розливу нафти в Мексиканській затоці близько 2 млрд дол. Ця сума включає витрати на виготовлення і доставку до місця аварії спеціальних технічних засобів, збір і розщеплення нафти, буріння розвантажувальних свердловин, компенсації американським штатам, що постраждали від катастрофи, врегулювання позовів і федеральні виплати.
 
Проте визначати остаточні розміри збитків компанії поки рано. BP збирається створити фонд загальним об'ємом 20 млрд дол. для задоволення потреб постраждалих від витоку нафти. Компанія також повідомила, що в її адресу було направлено більше 65 тис. позовів. З них 32 тис. було врегульовано в позасудовому порядку, на що було витрачено більше 105 млн дол.
Оцінка: 
0
No votes yet