В Києві знову смог. У повітрі накопичуються гази від авто, інші продукти горіння.

Вітру в столиці немає, і через інверсію атмосфери (явище, при якому приземний шар повітря є більш холодним, ніж верхні шари) забруднене повітря не може піднятися та розсіятися у верхніх шарах атмосфери і тому накопичується в місті.

Про це в ефірі каналу 112 заявила спікер Державної служби надзвичайних ситуацій Світлана Водолага: «Густий туман не дає можливості нижнім шарам атмосфери підніматися вгору, швидше за все всі ці продукти виробництва, вихлопні гази автомобілів накопичуються і не мають виходу».
За словами Світлани Водолаги, за сьогодні столичні рятувальники тричі виїжджали на ліквідацію загорань трав’яного настилу, однак це були незначні пожежі. 8 березня ввечері збільшилась кількість дзвінків від жителів Дарницького та Оболонського районів, але ця ситуація виникла внаслідок погодніх умов, а не через велику пожежу.
Схожу річ каже і синоптик Наталя Діденко у своєму Facebook: «У Києві зараз видимість 0 метрів. Швидкість вітру 1 м/с або штиль. Тому дим від автомобілів, точніше, гази, плюс різні продукти життєдіяльності створюють міський смог, дуже неприємне явище».
На сайті КМДА пишуть, що причини метеорологічної димки над столицею – густий туман та відсутність вітру та радять водіям утриматись від поїздок у місто, якщо це можливо, через низьку видимість на дорогах.
Нагадаємо, що така ситуація спостерігалася 2 місяці тому, а 2016 року смог можна було спостерігати влітку та восени. Експерт з кліматичної та енергитчної політики Олег Савицький каже, що смог несе реальну загрозу для здоров’я мешканців та є особливо небезпечним для людей з хронічними захворюваннями.
Шляхом вирішення цієї проблеми повинно стати впровадження послідовної політики в сфері транспорту та енергетики. Саме зменшення забруднення та підвищення якості атмосферного повітря має стати пріорітетом міської влади, стверджує експерт.
 
 

Topics: