Харків'яни можуть стати опікунами безпритульних тварин: як буде діяти нововведення

 Профільний чиновник розповів про зміни в законодавстві

В жовтні в Україні набере чинності закон про протидію жорстокому поводженню з тваринами. У Харкові розпочинають вводити в дію договір про опікунство. Директор департаменту житлово-комунального господарства Олексій Топчій розповів про те, як жителі міста можуть допомогти тваринам.

Про це повідомляє Харківська міська рада.

Як стати опікуном безпритульних тварин у Харкові?

Посадовець розповів, що у зв'язку із змінами в законодавстві, місто вводить в дію договір опікунства. Також він детально розповів про це нововведення у Харкові."Договір опікунства – це нововведення, яке ми впроваджуємо в Харкові. Опікун – людина, яка піклується про тварину, взяту з притулку, але без права власності на неї. Ми безкоштовно передаємо опікуну стерилізовану тварину, з щепленням від сказу. Опікун забирає тварину, яка може жити в своєму природному ареалі, наприклад, у загальному дворі або біля під'їзду.  При цьому, якщо будуть серйозні порушення умов договору, то ми можемо забрати тварину назад. Вже підписані кілька десятків договорів опікунства", – розповів Олексій Топчій.

Посадовець переконаний, що нові законодавчі зміни допоможуть розв'язати проблему, коли в одній квартирі людина тримає десятки тварин.

Начальниця відділу просвітницької роботи та прилаштування тварин КП "Центр поводження з тваринами" Єлизавета Литвиненко пояснила, чим відрізняється поняття "опікун" і "куратор". Вона наголосила, що куратор – це людина, яка не може забрати тварину до себе додому, але може приїздити у притулок до неї та допомагати.

Більше про тварин у Харкові та області:

Краснокутський районний суд на Харківщині виніс вирок господареві собаки. Він відбувся "смішним" штрафом. 

У Харкові місцеві повідомили про отруєння собаки. Собачники гуляли зі своїм вихованцем, як той щось підібрав і з'їв. Врятувати пса так і не вдалося. 

https://novyny.live/kharkov/kharkovchane-mogut-stat-opekunami-bezdomnykh...